family 01

DOMINIO DE PUNCTUM

(DO La Mancha)

Bio a biodynamické vinařstí s rodinnou tradicí. Po 8 generací pěstovala rodina Fernandez vinnou révu. V roce 2005 převzala vedení statku Finca Fabián nová generace, tři sourozenci: Jesús (marketing a prodej), Ruth (výroba vín), Maria Cristina (administrativa) a rozhodli se založit vinařství Dominio de Punctum s cílem vyrábět kvalitní bio vína v souladu s přírodou a použitím moderních technologických postupů. V roce 2010 vinařství získává certifikaci DEMETER na výrobu biodynamických vín.

Dominio de Punctum se nachází na úplném severu regionu La Mancha, v městečku Las Pedroňeras, asi 700 m. n. m. Vinice obklopují vinařství, což umožňuje získávat nejlepší možnou kvalitu bio vín bílých, červených, růžových, mladých i se zráním v sudech. Kontinentální klima,  suchá oblast s přirozenými podmínkami pro pěstování v bio režimu. Půda je převážně vápenatá, bohatá na vápencové kameny.

Motto: "Chceme protřednictvím biodynamického zemědělství vyrábět vína, která budou vybočovat z řady nejen pro elegantní aroma a delikátní chuť, ale také proto, že budou čistě přírodní a autentické, bez chemie."

Dovážená vína:

Lobetia Chardonnay

Lobetia Tempranillo

Dominio de Punctum Chardonnay Selección

Dominio de Punctum Cabernet Sauvignon - Merlot

Dominio de Punctum Syrah

rodina Fernandez

.                                                          vines 05

© 2024 spanelskabiovina.cz | by PCsupport.cz s.r.o.