PARRA JIMENEZ                                                                                    3brati                                                               

(DO La Mancha)

Bodegas Parra Jimenez založené v roce 1993 je rodinné vinařství, které vedou 3 bratři: Francisco, Javier a Luis. Nachází se v městečku Las Mesas, umístěné na jiho-západě provincie Cuenca. Už více než 20 let dělají vína v souladu s bio filozofií. Začátky nebyly vůbec lehké, ale vytrvali a pokračovali v tom, čemu věřili - farmaření bez pesticidů, herbicidů a chemických hnojiv. Dnes již povýšili farmaření na vybraných vinicích z ekologického na biodynamické (certifikovánno společností DEMETER) a kromě pěstování vinné révy se věnují pěstování bio česneku a chovu ovcí.

Jedna z nejdůležitějších stránek španělské geografie je La Meseta, vysoce položená, náhorní plošina, která dominuje centrum země. Je to rovinatá, vyprahlá plocha o nějakých 80 000 m2, vy výšce 600-1000 m.n.m. Madrid, hlavní město, se nachází ve středu této Mesety. Na JV od Madridu, se nachází region La Mancha. Historický region charakteristický venkovskou krajinou, opuštěnými hrady, větrnými mlýny, chovem ovcí a odkazem Miguele Cervantese, který děj svého nejslavnějšího románu Don Quijote de La Mancha umístil právě zde.

Rodina Parra pracuje na 2 velkých vinohradech o celkové rozloze 180 ha v okolí Las Mesas. První z vinohradů se jménem "Entresendas" (Mezi stezkami) se nachází ve vyschlém řečišti. Tyto vinice tak využívají bohaté, naplaninové půdy, které jsou perfektní pro pěstování vinné révy. Druhý vinohrad se jmenuje oficiálně Olla del Monte (Hrnec hor), ale běžně se mu říká Cuesta Colorá (Barevný svah). Červené svahy jsou pokryty vápenatým jílem s oblázky, které zachycují teplo slunce a udržují hrozny teplé během chladných pouštních nocí.

Velké teplotní rozdíly mezi dnem i nocí jsou pro tento region La Mancha typické (denní teploty 40°C v noci klesají o 25°C). Právě tyto klimatické podmínky umožňují vinařům vyrábět vína tak svěží a na kyselinky bohatá.

Rodina Parra Jimenez pěstuje tyto odrůdy: Tempranillo, Syrah, Graciano, Garnacha, Merlot, Monastrell, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Petit Verdot a bílé: Sauvignon Blanc, Moscatel, Verdejo, Chardonnay, Gewurtztraminer a Airén.

Tři bratři si splnili svůj sen a mají již své pevné místo na trhu vín. Patří mezi významné dodavatele téměř ve všech zemích EU. Jejich poměr mezi kvalitou a cenou může překonat jen málokdo.                               

 "Děláme víno s vášní podle místních tradic s nápomocí nejmodernějších technologií. Naše vína vyjadřují čistotu a krásu naší země. Jsou 100% upřímná."

                                                                                                                                                                                                                                             Francisco Parra

Dovážená vína:

PARRA VERDEJO

PARRA SAUVIGNON BLANC

CAMINO LINDO

 montajebodega2

© 2024 spanelskabiovina.cz | by PCsupport.cz s.r.o.